Pasování prvňáčků

Na začátku března naši prvňáčci ze ZŠ Jižní navštívili pobočku Městské knihovny, kde byli slavnostně pasováni Písmenkovou královnou na rytíře Řádu čtenářského. Nejprve děti musely prokázat znalost pohádek a pohádkových postav. Také paní knihovnice děti vyzkoušela z písmenek, která dětem otvírají dveře ke všem kouzelným příběhům ukrytých v knížkách Písmenkového království. Žáčci se naučili, jak si mohou v knihovně půjčovat knížky a také, jak se k vypůjčeným knížkám chovat. Teprve potom se objevila Písmenková královna, naučila děti slib rytířů Řádu čtenářského a každé třídě předala klíč k Písmenkovému království. Podobný klíček dostal každý prvňáček, který se v následujících dnech zaregistroval jako nový čtenář. Nakonec děti jedno po druhém poklekly a mečem byly pasovány. Domů si odnesly drobné dárky a sladkou odměnu.