Přírodovědná vycházka III.C

Dne 7. 3. se třída III.C ZŠ a MŠ, Žatec, Jižní 2777 s paní učitelkou Romanou Smékalovou konečně dočkala pěkného počasí a vyrazila na přírodovědnou vycházku k řece Ohři. Vycházka proběhla v rámci environmentální výchovy.

Žáci se na vycházku pečlivě připravili a společně s rodiči nasušili  pečivo, které přinesli ptactvu žijícímu na naší řece. Po nakrmení ptactva proběhl u informativní tabule rozhovor, kde se žáci na jednotlivé druhy zde žijících zvířátek vyptávali a na spoustu otázek si sami našli odpovědi. Všichni žáci III.C teď vědí, že se na řece Ohři v zimovišti ptactva vyskytují - Labuť velká, Kachna divoká, Lyska černá, Potápka malá, Husa velká, Polák velký, Racek chechtavý a Volavka popelavá.

Nejvíce žáky zaujala Lyska černá, nejen pro nádherný vzhled, ale také proto, že se objevuje ve vyjmenovaných slovech po L.