KROUŽEK  ZDRAVOVĚDY

Již půl roku se žáci 1. a 2. stupně v celkovém počtu 20 žáků pravidelně připravují na soutěž Mladý zdravotník.

Proto za námi do školy přijeli dobrovolní záchranáři z Prahy „RESCUE TEAM ČR,“ kteří v pátek 4. května proškolili obě soutěžící družstva. Školení proběhlo ve dvou etapách. Dopoledne se žáci učili resuscitaci  a odborné věci. V odpoledních hodinách se žáci setkali s reálnými situacemi, které mohou nastat.

Několik žáků bylo záchranáři namaskováno, aby ošetřující týmy mohly vyhodnotit danou situaci co nejreálněji. Závěrem skládali žáci test, který všichni úspěšně zvládli a odnesli si domů osvědčení.

Tento den se žákům velice líbil.

Děkujeme „RESCUE TEAMU ČR“ pod vedením pana Mohra, že se žákům ve svém volném čase věnoval a žáky  odpovědně připravil nejen na blížící se soutěž.