Recyklohraní - Cesta kolem světa 2013

V projektu Recyklohraní pracuje již několikátý rok první stupeň, který vypracovává dílčí zadání projektu a získává za ně určitý počet bodů. Poslední úkol projektu se týkal pohádky Jak šly mobil, tiskárna a žehlička do světa. Děti vyposlechly pohádku o nesprávném zacházení se starou elektronikou, mobily a jinou technikou, která by se mohla dále znovu po rozdělení na jednotlivé součásti zpracovat a využít při kompletaci nových výrobků. Žáci sestavovali podle pohádky obrázky v určité časové ose a nakonec je všechny vybarvili a poskládali. Využívali přitom i vědomosti, které nabyli ve třetí třídě v projektu Kontík a Třídílek ve spolupráci s Městskou policií Žatec.  Práce jim šla od ruky a výsledek byl velmi povedený.