Soutěž mladých zdravotníků

Dne 6. května se žáci ZŠ Jižní zúčastnili okresního kola soutěže hlídek mladých zdravotníků v Lounech. Naši školu reprezentovali žáci 5. tříd - Míša Martinovská, Zuzka Jaššová, Michal Štěpnička, Kuba Sadowski a Milan Kedl.
   Žáci museli v soutěži prokázat znalosti a dovednosti v poskytování první pomoci s použitím zdravotnického materiálu, ale také s pomocí improvizovaných prostředků. Zvládli také dopravu zraněných a vytvoření šátkových a obinadlových obvazů. S výbornými výsledky se naši žáci umístili v soutěži na 1. místě a postoupili tak do krajského kola soutěže v Litoměřicích.
   Krajské kolo soutěže se konalo 29. května. Zde se soutěžní družstva utkala ve stejných discilínách, jako v kole okresním a naši žáci vybojovali 5. místo. Žáci si proto zaslouží velkou pochvalu za odvahu a vzornou reprezentaci školy.
   Ze soutěže si žáci odnesli nejen diplom a ceny, ale také neocenitelné zkušenosti a znalosti do života.