Zápis z jednání Školské rady při Základní škole a Mateřské škole, Žatec, Jižní 2777, okr. Louny

24.6.2009

Přítomni: p. I. Teuber, J. Juran, V. Martinovský, J. Pech, Mgr Švůgrová, Mgr. L Frýbová, Mgr. J Glogarová, Ing. Z. Němec

Nepřítomni - omluveni: P. J. Veselá, Mgr. J Raganová

Program:

1. Přivítání členů ŠR a představení nově jmenovaných členů ŠR za zřizovatele (p. Pech, Martinovský, Raganová), kteří jsou členy ŠR od 1.1.2009 - předseda ŠR p. Teuber

2. Kontrola usnesení ŠR ze dne 15.10.2008 - předseda ŠR p. Teuber

3. Projednání třetí verze Školního vzdělávacího programu základního vzdělávání - hlavní koordinátorka ŠVPZV Mgr. Glogarová

4. Projednání návrhu investic na kalendářní rok 2010 pro zřizovatele - město Žatec - ředitel školy Ing. Němec

5. Projednání návrhu na přerozdělení spádových obvodů - ředitel školy

6. Různé

7. Usnesení ŠR

Jednání:

1. Představení nových členů ŠR.

2. Kontrola usnesení ŠR ze dne 15.10.2008.

3. Projednání třetí verze ŠVPZV - hlavní změnou je zrušení matematických a sportovních tříd na II. stupni základní školy a rozšíření nabídky povinně volitelných předmětů pro žáky. Každý žák II. stupně bude mít možnost výběru z nabízených předmětů podle zájmu.

4. Návrh na investice v roce 2010 přednesl ředitel školy. Investice se týkají především školní jídelny, topné soustavy a rozvodů vody ve všech pavilónech, pavilónu tělesné výchovy, pavilónu U-2.

5. Ředitel školy přednesl návrh na přerozdělení spádových obvodů při zápisu do prvních tříd.

6. Různé - diskuze o zpracování projektu na regulaci topení, ochrana a údržba školního hřiště, které je přístupné veřejnosti - monitoring.

Usnesení:

1. Školská rada projednala v souladu s paragrafem 168, písmena a) Zákona 561/ěééč Sb. (školský zákon), třetí verzi Školního vzdělávacího programu základního vzdělávání platného od 31.8.2009 a bere jej na vědomí.

2. Školská rada projednala návrh investic pro ZŠ a MŠ, Žatec, Jižní 2777, okr. Louny na kalendářní rok 2010.

3. Školská rada doporučuje zřizovateli přerozdělení spádových obvodů.

4. Školská rada doporučuje řediteli školy, aby podal návrh na zpracování projektu na regulaci topení na ZŠ.